Szukaj
  • Witold Lewis

Sposoby maskowania łysienia.

Zaktualizowano: 27 lis 2021

Często zastanawiamy się, dlaczego w naszym codziennym życiu dla nas tak ważny jest wygląd zewnętrzny, uroda, atrakcyjność, dobre samopoczucie.

Z różnych powodów i z konieczności codziennie przeglądamy się w lustrze, widząc w nim swoje odbicie. Wychodząc z domu zawsze chcemy pięknie wręcz doskonale wyglądać.

Ważną rolę odgrywają w tym włosy, bo są tak samo ważne jak inne aspekty urody . Ogromne znaczenie ma to, jak włosy wyglądają, czy są gęste, mocne, jak się układają , jakie są w dotyku . Każdy z nas chciałby zapewne, by były piękne, zdrowe i bujne. Niestety nie u każdego i nie zawsze jest to możliwe.

W obecnym czasie dla wielu osób utrata włosów jest dość często spotykanym zjawiskiem i jednocześnie problemem.

Najczęściej spowodowana, złym i zbyt szybkim trybem życia, złym odżywianiem, ciągłym pośpiechem i stresem, czy chorobami na które nie mamy wpływu.

Gdy tylko zauważamy pierwsze oznaki wypadania włosów to wielu z nas zaczyna szukać rozwiązań w internecie.

Jest wiele forum dedykowanym i poświęconym wypadaniu włosów. Ludzie tam dzielą się swoimi doświadczeniami i próbami znalezienia skutecznego rozwiązania problemu jakim jest łysienie. U każdego, kogo dotyka ten problem pojawia się obawa, strach, panika, usilnie szuka najlepszego rozwiązania.

U każdego proces łysienia przebiega inaczej, w mniejszym lub większym stopniu i każdy proces uzyskania poprawy i efektu końcowego jest indywidualnie inny.

Zaczynamy stosować różnego rodzaju, preparaty, kosmetyki, specyfiki naturalne, wyszukane najczęściej z internetu by tylko osiągnąć swój cel jakim jest poprawa i wygląd włosów. Gdy to nie pomaga a problem się nasila szukamy innych możliwości, sposobów i środków kosmetycznych np.: mezoterapia bezigłowa czy ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym, stosowanie różnych wcierek czy preparatów na porost włosów, olejowanie głowy, zażywanie suplementów na zdrowej zbilansowanej diecie kończąc. Udajemy się do trychologa by zasięgnąć porady lub by uzyskać konkretny sposób leczenia tej problematycznej dolegliwości, która nie pozwala nam spokojnie żyć i funkcjonować, wpływa na nasze samopoczucie i samoocenę , wprawia nas w kompleksy.

Jedno jest pewne w początkowej fazie łysienia staramy się korzystać z wszelkich nieinwazyjnych środków jakie są dostępne.

Gdy to wszystko zawodzi wchodzimy w koleją fazę próby maskowania łysienia np.: tworząc konstrukcje przeczesywania włosów, tapirowania włosów, czy korzystania z posypki z mikrowłókien. To stanowi dyskomfort i problem w korzystaniu z życia codziennego i przyjemności jak np.: skrępowanie i utrudnienia w pracy zawodowej, unikanie spotkań towarzyskich, basenu, sauny, różnego rodzaju sportu, itp. Obawiamy się i cały czas stresujemy czy wszystko jest poprawne czy się nie popsuło. . Dalej szukamy innego rozwiązania i na tym etapie dowiadujemy się o systemach sztucznych włosów. System jest to osadzenie włosów na bazie, która jest następnie integrowana z naturalnymi włosami klienta. Jest on przyklejany np. : na taśmy lub bezpośrednio klejem na skórę głowy.

Jest to bardzo mało inwazyjne jednak niedoskonałe i sporo osób, które korzystały z tego rozwiązania po zrezygnowaniu z niego miało przykre doświadczenia i skutki.

Systemy trzeba regenerować i wymieniać co jakiś czas. Przy zmianie fryzjera trzeba mu tłumaczyć jak się z nimi obchodzić żeby prawidłowo system dostosować lub nie przyciąć za dużo. Skóra głowy jest odparzona od kleju więc robią się rany, one muszą się później długo goić.

Rezygnując z systemów szukamy innych rozwiązań jakim jest przeszczep włosów.

Na przeszczep włosów decydują się klienci którzy nie mogą się pogodzić z myślą ogolenia głowy na tzw. „zero”.

Niestety tu już pojawiają się inne i trudne do ominięcia i do osiągnięcia celu, przeszkody .

1. Cena - Przeszczep włosów jest zabiegiem bardzo drogim.

2. Czas - Przeszczep włosów jest zabiegiem inwazyjnym, proces gojenia i rekonwalescencji jest długi, nie każdy może sobie na to pozwolić.

3. Zabieg - Nie ma 100% gwarancji, że zabieg się przyjmie, wszystko zależy od skóry głowy, swoich włosów i techniki zabiegu ( FUE, STRIP)

Wyobraźcie sobie teraz cały proces przeszczepu włosów, który jest nie łatwy i niesie za sobą ryzyko powikłań jak każdy inwazyjny zabieg:

1. Przeszczepiając włosy musimy pobrać grafty które pobiera się z potylicy.

2. Są 2 metody przeszczepu jak : FUE i STRIP.

3. Metoda STRIP to metoda przy której wycina się pasek z części głowy - potylicy, następnie zszywa się potylicę głowy a w tym miejscu pozostaje blizna, następnie zaczyna się ręczne wyciąganie graftów z wyciętego paska skóry głowy, które przenosi się na przednią część skóry głowy.

4. Metoda FUE jest to metoda gdzie maszyna pobiera automatycznie najmocniejsze grafty, lekarz wykorzystuje pobrane grafty do wykonania przeszczepu w ustalone miejsce przeszczepu, także zostają blizny choć mniej widoczne jak przy pierwszej metodzie.

Może wyniknąć sytuacja gdzie przeszczep nie powiedzie się i nie da prawidłowego efektu, łysienie będzie się powiększać a przeszczepione włosy zaczną się osłabiać i następnie wypadać. Wówczas musimy się z tym ostatecznie pogodzić, że dla korzystniejszego wyglądu możnazgolić włosy z głowy całkowicie.

I CO DALEJ?

Dla komfortu w wyglądzie warto spróbować nowej metody Mikropigmentacji skóry głowy, w całości lub częściowo. ( Mikropigmentacja Medyczna) jest to innowacyjny zabieg gdzie wprowadzany jest pigment w skórę głowy.

Dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie uzyskać imitacje wyrastającego włosa ( efekt ogolonej głowy). Poprzez wprowadzenie pigmentu w skórę głowy w miejsca gdzie tego włosa brakuje, maskujemy tym skórę głowy budując całość fryzury.

Większość ludzi wspomina cały proces i trudną drogę , którą od początku do końca pojawienia się łysienia przeszli, starając się ratować wypadające włosy, począwszy od maskowania po rekonwalescencję przechodzona w procesie inwazyjnych przeszczepów.

Mikropigmentacją nie przywrócimy czasu poświęconego, kosztów poniesionych, trudów z tym związanych, przechodzonych stresów, by osiągnąć zamierzony cel: poprawienia wizerunku i wyglądu. Ale jesteśmy w stanie zakryć procesy łysienia poprzez zamaskowanie Mikropigmentacją, także powstałe blizny przy przeszczepie włosów, tym samym ułatwić życie codzienne, sprawić by poprawił się wygląd, standard życia, by znacznie wzrosła samoocena i samopoczucie .

Warto więc zastanowić się czy zabieg Mikropigmentacji skóry głowy nie jest najlepszym i jedynym skutecznym rozwiązaniem dla Ciebie i ułatwieniem w doborze drogi , jaką będziesz musiał przejść, w związku z irytującym i problematycznym procesem łysienia .

132 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie